Natjecanja Prodavači
Autor: ELVIRA MACAN, 17. 12. 2011.

Pobjednik na državnom natjecanju učenika/ca iz obrazovnog podsektora trgovina u zanimanju prodavač

Pobjednik na državnom natjecanju učenika/ca iz obrazovnog podsektora trgovina u zanimanju prodavač, održanom u Puli od 23. do 25.  ožujka 2011.

MZOŠ i Agencija za strukovno obrazovanje i dalje prepoznaju korist natjecanja za promicanje zanimanja prodavač, te poticanje učenika na upis u škole koje obrazuju za to zanimanje.

Agencija za strukovno obrazovanje, Državno povjerenstvo i Talijanska srednja  škola Dante Alighieri Pula – Scuola Media Superiore Italiana Dante Alighieri Pola, organizirali su i proveli državno natjecanje učenika/ca iz obrazovnog podsektora u zanimanju prodavač i komercijalist od 23. do 25. ožujka 2011.

Kao i svaki put do sada, tako su i ovogodišnjem Državnom natjecanju prethodila školska i međužupanijska/županijska natjecanja.

Pravo sudjelovanja na Državnom natjecanju u disciplini Prodavač imali su učenici završnih razreda koji se obrazuju za zanimanje prodavač.

Na državnom natjecanju u disciplini Prodavač sudjelovalo je  dvanaest učenika. Natjecanje je provedeno u sedam robnih skupina:
A – prehrana i kućne potrepštine
B – odjeća(tekstilna roba)
C  - kozmetika (parfumerijska roba)
D – bijela tehnika (elektrotehnička roba)
E – obuća (i kožna galanterija)
F – drogerija (boje i lakovi)
G – sportska oprema (odjeća, obuća i sportski rekviziti).

Ekonomsku i trgovačku školu Ivana Domca, Vinkovci,  predstavljao je učenik Dejan Bobić iz 3.i,   koji je na međužupanijskom natjecanju u Osijeku dijelio prvo mjesto s učenikom iz osječke škole.  Učenik se natjecao u robnoj grupi  drogerija (boje i lakovi).

Državno  povjerenstvo ocijenilo je Dejana najboljim, čime je  osvojio  prvo mjesto na državnom natjecanju. Pohvaljujem Dejana i čestitam mu na odlično odrađenom zadatku.

Mentorica
Kristina Majić Mazul, dipl. oec.