O KNJIŽNICI

Školska knjižnica Ekonomske i trgovačke škole smještena je u prizemlju škole, u lijepom i ugodnom prostoru površine 168 m2. U donjem dijelu knjižnice nalaze se posudbeni pult, čitaonica za individualni i zajednički rad s 12 sjedećih mjesta i police s knjigama i časopisima. Na galeriji je predviđen prostor za računala koji trenutno nije u uporabi.

U knjižnici se nalazi oko 6000 knjiga. Najveći dio knjižničnog fonda zauzimaju lektirni naslovi koji su podijeljeni na hrvatsku i stranu književnost. Dio knjižničnog fonda čini stručna literatura namijenjena nastavnicima i stručnim suradnicima kao pomoć u nastavi i radu s učenicima, ali i učenicima kao pomoć pri pisanju referata ili završnih radova. U knjižnici se nalazi i referentna zbirka (enciklopedije, rječnici, leksikoni), te zbirka časopisa. Knjižnica je pretplaćena na 5 časopisa: Računovodstvo i financije (mrežno izdanje), Poslovni edukator, Poslovni savjetnik, Meridijani, Radno pravo te na Vinkovački list.