Svjetski dan Parkinsonove bolesti
Autor: Helena Bošković, 14. 4. 2017.

Na današnji dan, 11. travnja, obilježava se Svjetski dan Parkinsonove bolesti. Ovaj datum je izabran kao spomen na obljetnicu rođenja poznatog engleskog liječnika Sir Jamesa Parkinsona, po kojem je bolest dobila ime te koji ju je prvi opisao u svom djelu „An Essay on the Shaking Palsy“.

Ovaj dan ne obilježava se samo u znak potpore oboljelima, nego i s ciljem podizanja svijesti javnosti o potrebi razumijevanja bolesti što bi uvelike povećalo i kvalitetu života oboljelih. Također je potrebno osvijestiti javnost o potrebi ranog dijagnosticiranja i prepoznavanja simptoma kako bi se oboljeli što prije uključili u programe liječenja i rehabilitacije.

Pano su izradili učenici 1. f razreda.

parkinsonovabolest.zip (214.73 KB)