Predavanje o osiguranju
Autor: Helena Bošković, 6. 4. 2017.

Dana 31. ožujka 2017. godine u sklopu Svjetskog i Europskog tjedna novca učenici  3.d i 3.a  razreda Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca uputili su se na predavanje o osiguranju iz predmeta Bankarstvo i osiguranje u pratnji profesorica Marije Konjevod i Blanke Dujmović.

Sve to kako bi se financijskim obrazovanjem unaprijedila razina financijske pismenosti i omogućilo djeci, mladima i građanima stjecanje financijske kompetencije, nužne u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu.

Predstavnica  osiguravajuće kuće gđa.Silvija Lukić pojasnila nam je što je osiguranje, koje su prednosti osiguranja automobila, imovine, osiguranja od nezgode, životnog osiguranja, zdravstvenog osiguranja i zaštitu potrošača. Naučili smo da osiguranjem prenosimo rizik s osobe na osiguravajuće društvo i zato plaćamo premiju osiguranja.

Jeste li znali?

.. da se dubrovački Zakon o pomorskom osiguranju iz 1568. godine smatra prvim Zakonom o pomorskom osiguranju u svijetu?

.. da ukupna godišnja premija osiguranja po stanovniku u Hrvatskoj iznosi 2.100,00 kuna, dok premija osiguranja po stanovniku u EU iznosi 14.000,00 kuna?

.. da svoju policu osiguranja možeš sklopiti i putem interneta?

..da osiguratelji godišnje isplate preko 800.000 šteta u vrijednosti od preko 4.500 milijuna kuna?

Antonija Vidović,3.d

Iva Perak,3.d