Dvodnevna ekskurzija učenika 2.a, 2.b, 2.c i 2.e razreda
Autor: Helena Bošković, 31. 3. 2017.

Posljednjega vikenda u ožujku, posjetili smo grad Zagreb, NP Plitvička jezera te slatkovodni akvarij „Aquatika“ u Karlovcu uz pratnju naših razrednica.

Prvo odredište – Zagreb. Obišli smo Mirogoj, Trg sv. Marka, Kamenita vrata te mnoge druge znamenitosti glavnoga grada. U popodnevnim satima uputili smo se u Hrvatsko narodno kazalište, a predstava koju smo gledali bila je „Razbojnici“.

S uzbuđenjem smo pratili svaki njezin dio, a doživljaj su upotpunili odlična scenografija i još izvrsniji glumci. Idućega dana krenuli smo na Plitvička jezera, najstariji nacionalni park u Hrvatskoj.

Vrijeme je bilo prohladno, no ono nas nije spriječilo u razgledavanju prirode koja je oduzimala dah.

Zadnje je stajalište bilo u Karlovcu, gdje smo razgledavali akvarij „Aquatika“ te naučili ponešto o slatkovodnim ribama. Povratak kući brzo je prošao uz dobro društvo, glazbu i igru. Vratili smo se sretni, ispunjeni novim doživljajima i iskustvima koja će nam, vjerujemo, ostati u sjećanju još dugo.

Učenici 2. a, b, c, i e razreda