SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŠUMA
Autor: Matej Lončar, 20. 3. 2017.

U našoj školi je 21. ožujka ove godine obilježen Svjetski dan zaštite šuma. Učenice 2.b razreda (Lara Bilić, Sara Čengić, Lucija Lučić, Josipa Martinović, Rene Radman i Nikolina Vidović) pod vodstvom profesora Lucije Barunčić i Stjepana Radića željeli su prigodnim plakatima osvjestiti učenike i djelatnike naše škole o važnosti šuma za Zemlju i čitavo čovječanstvo.

Na sjednici Generalne skupštine Europske poljoprivredne konfederacije 1971. godine odlučeno je da se prvi dan proljeća, 21. ožujka obilježava kao Svjetski dan šuma. Kasnije je i UN-ova organizacija za hranu i poljoprivredu (FAO) podržala ovu ideju vjerujući kako takav događaj može doprinijeti povećanju svijesti o očuvanju šuma i šumskih ekosustava.

Šuma je nekad prekrivala gotovo dvije trećine kopna, ali do danas je više od polovine tog bogatstva uništeno pretjeranom sječom. Iako je nama teško djelovati globalno uvijek možemo mislit lokalno i budno paziti na šume u našem okruženju jer, dok šume dišu i mi ćemo disati!

Stjepan Radić

1.jpg (98.08 KB)