15. ožujak – Svjetski dan prava potrošača
Autor: Helena Bošković, 15. 3. 2017.

Svjetski dan prava potrošača svoje porijeklo ima u «Deklaraciji o osnovnim pravima potrošača» koju je donio bivši američki predsjednik John F. Kennedy 1962. godine.

Predstavljajući svoju Deklaraciju američkom Kongresu rekao je sljedeće: „Potrošači, po definiciji, uključuju sve nas. I mene kao predsjednika SAD-a. Potrošači su najveća gospodarska skupina na koju utječe skoro svaka javna ili privatna gospodarska odluka. Oni su najvažnija skupina čiji se stavovi vrlo često ne čuju. Glas potrošača mora se čuti“.

Povodom obilježavanja ovoga dana učenice 3.a razreda izradile su prigodne plakate i održale predavanje učenicima 1.h razreda te ih upoznale sa pravima potrošača. Na ovaj način ostvarili smo specifičan oblik suradnje i omogućili učenicima razmjenu znanja i iskustava o temi koju inače obrađuju u sklopu Nastavnog plana i programa iz predmeta Marketing i Prodajna komunikacija.

Učenici 3.a i 1.h sa profesoricama I.Ivančić i I.Gradečak

zastranicu.zip (469.15 KB)