Dan ružičastih majica- Pink Shirt Day
Autor: Helena Bošković, 23. 2. 2017.

Dan kada se želi upozoriti na problem vršnjačkog nasilja, sve raširenijeg u školama diljem svijeta.

Priča je krenula prije 10 godina iz Kanade kada je dječak, u znak potpore bolesnoj majci, došao u školu u ružičastoj majici i zbog toga bio izložen vršnjačkom nasilju. Mnogo je ružičastih majica danas u Hrvatskoj. Tako je bilo i u našoj Školi.

Prošli tjedan smo provele anketu među svim učenicima naše Škole na temu NASILJE, a danas smo

zajedno s razrednicom Sanjom Cikač, pedagoginjom Mirjanom Čavar  proveli cijeli dan u ružičastim majicama. Osim majica, škola je uređena  natpisima koji šalju poruku NE NASILJU!  Svi smo se fotografirali  u predvorju Škole tijekom velikoga odmora. Održali smo  parlaonicu između nas i 2.f razreda na temu -  Zbližava li ili razdvaja facebook ljude?

Na parlaonici je bilo zanimljivo jer raspravi nije bilo kraja,  za ili protiv učenici su vrlo dobro argumentirali.

Nadamo se da se učenicima svidio ovaj projekt te da će iduće godine biti još veći odaziv cijele Škole. Zahvaljujemo i ostalim učenicima i profesorima  koji su podržali  obilježavanje ovoga dana.

Učenici 2.e razreda i razrednica Sanja Cikač