Autor: Helena Bošković, 17. 10. 2016.

za davanje u zakup prostora školske kuhinje

obrazloženje natječaja

1. Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci daje u zakup dio školskog prostora u prizemlju – zatvorenog tipa, ukupne površine 54m² - školska kuhinja sa svom pripadajućom opremom za pripremanje i posluživanje toplih i hladnih jela i napitaka te bezalkoholnih pića.
2. Zakup prostora je na određeno vrijeme, od maksimalno 5 godina.
3. Početni iznos mjesečne zakupnine iznosi 35 kn/m². Zakup se plaća svih 12 mj u godini.
4. Zakupoprimac je dužan snositi paušalne režijske troškove u iznosu 2 000,00 kuna za 10 mjeseci u godini.
5. Pravo podnošenja imaju sve fizičke i pravne osobe koje ispunjavaju uvjete natječaja.
6. Povjerenstvo neće razmatrati ponude:

- fizičkih i pravnih osoba koje su dužnici po osnovi javnih davanja o kojima službenu evidenciju vodi Ministarstvo financija-Porezna uprava,
     - fizičkih i pravnih osoba koje imaju dospjelih nepodmirenih obveza prema Županiji i Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci
     - fizičkih i pravnih osoba koje nisu solventne,
    - fizičkih i pravnih osoba koje nisu podnesene u roku, odnosno nisu potpune ili ne ispunjavaju uvjete iz javnog natječaja.

7. Sudionici natječaja trebaju priložiti dokaz o uplati jamčevine u iznosu 1.000,00 kuna na račun Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci, IBAN: HR0523400091100198971 kod Privredne banke Zagreb, poziv na broj-OIB ponuditelja, svrha «jamčevina za poslovni prostor»
8. Ponuda za zakup mora biti u pisanom obliku i mora sadržavati:

a)osnovne podatke o ponuditelju (obrtnica, OIB, odnosno podatke iz sudskog registra za pravnu osobu, mjesto i adresu sjedišta odnosno prebivališta)

b)prijedlog asortimana tj. specifikacija ponuđenih jela i napitaka sa cjenikom

c)ponuđeni iznos mjesečne zakupnine

9. Uz ponudu je potrebno priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili ovjerenu presliku:

- dokaz o prebivalištu, odnosno sjedištu ponuditelja, obrtnicu, podatke iz sudskog registra za pravne osobe
  - broj žiro-računa, tekućeg računa i sl. na kojem će mu se, ukoliko ne bude izabran, vratiti jamčevina,
  - potvrda o stanju duga po osnovi javnih davanja natjecatelja koju je izdala nadležna porezna uprava Ministarstva financija, ne starije od 10 dana i potvrdu o stanju nepodmirenih obveza prema Županiji,
  - dokaz o solventnosti, BON-2, ne stariji od 30 dana
  - dokaz o uplati jamčevine,
  - dokumentaciju kojom se poziva na pravo prednosti odnosno dokaz o utvrđenom svojstvu branitelja temeljem kojega koristi pravo prvenstva za zasnivanje zakupa, te uvjerenje da nije korisnik mirovine ostvarene na osnovu Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, ne starija od 6 mjeseci,

10. Ponude se prikupljaju pisanim putem, a rok za podnošenje ponuda je 8 dana od dana    objave u «Glasu Slavonije», na adresu Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci, A. Akšamovića 31., 32 100 Vinkovci, u zatvorenoj omotnici s naznakom «ne otvaraj - natječaj za zakup prostora školske kuhinje»
11.  Pregled poslovnog prostora može se obaviti za vrijeme trajanja natječaja i to radnim danom u vremenu od 10:00-12:00 sati uz prethodnu najavu na broj telefona 032/354-983.
12. Javno otvaranje ponuda obavit će se dana 27. listopada 2016. godine u 14:00 sati na adresi Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci, A. Akšamovića 31., 32 100 Vinkovci.
13. Škola zadržava pravo neprihvaćanja niti jedne od prispjelih ponuda bez obrazloženja. Sve troškove nastale prikupljanjem dokumentacije za prijavu na natječaj snose sami Natjecatelji.
14. ajpovoljnijom ponudom smatrat će se ponuda koja uz ispunjenje svih uvjeta iz natječaja sadrži i najviši iznos zakupnine, a prilikom odabira najpovoljnije ponude, prednost ostvaruju ponuditelji sukladno čl. 8. st. 9. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora (NN 125/11, 64/15).
15. U slučaju da dva ili više natjecatelja ponude istu najvišu zakupninu, Povjerenstvo će pozvati te natjecatelje da u roku od 24 sata ponude u zatvorenoj omotnici novi iznos mjesečne zakupnine.
16. Punomoćnik natjecatelja dužan je najkasnije do otvaranja ponuda Povjerenstvu dostaviti punomoć za zastupanje (za fizičke osobe punomoć ovjerenu kod javnog bilježnika, a za prave osobe punomoć potpisanu od zakonskog zastupnika), ako natjecatelj nije u mogućnosti osobno prisustvovati istom.
17. Najpovoljniji natjecatelj dužan je najkasnije u roku od 15 dana od dana konačnosti Odluke o izboru najpovoljnije ponude sklopiti ugovor o zakupu solemniziran po javnom bilježniku i preuzeti poslovni prostor ili u protivnom gubi pravo na povrat jamčevine.
18. Zakupnik uzima prostor u viđenom stanju, te ukoliko izabrani ponuđač nije iskoristio pravo da pregleda poslovni prostor u tijeku natječaja ili nije bio informiran o tome tko koristi prostor, i u slučaju odustanka gubi pravo na povrat jamčevine.
19. Budući zakupnik dužan je plaćati mjesečnu zakupninu unaprijed, najkasnije do 10-og dana u mjesecu za tekući mjesec.
20. Natjecatelju čija je ponuda prihvaćena, uplaćena jamčevina se uračunava u zakupninu, a natjecateljima čije ponude nisu prihvaćene jamčevina se vraća.
21.Uplaćena jamčevina ne vraća se najpovoljnijem natjecatelju ako odustane od ponude, odnosno od sklapanja ugovora o zakupu.
22. O rezultatima natječaja sudionici će biti obaviješteni u roku od 15 dana od dana okončanja postupka javnog natječaja s uputom o pravu prigovora školskog odboru Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci u roku od 8 dana od dana dostave odluke. Odluka o prigovoru je konačna.

Mato Džalto, prof.

NATJEČAJ JE OBJAVLJEN  17. LISTOPADA 2016. U «GLASU SLAVONIJE»

Natjecaj_kuhinja.pdf (154.78 KB)
Obrazlozenje_NATJECAJA.pdf (340.22 KB)