Razgovor za posao
Autor: Elvira Macan, 10. 10. 2016.

Učenici trećih razreda uspješno su odradili svoj prvi razgovor za posao.

Primijenili su stečeno znanje kroz predmet Komunikacijsko prezentacijskih vještina.

Postoje dokazani načini kako svladati uobičajeni razgovor za posao i istaknuti se među ostalim kandidatima.

Priprema je obuhvaćala pravila usko vezana za razgovor za posao. Kao predzadnja faza procesa pribavljanja zaposlenika, intervju ima ključnu ulogu u  zapošljavanju.

Proksemičko i kinetičko znakovlje relevantni su u svakom komunikacijskom procesu, posebno na razgovoru za posao. Pripremali su se po stotinjak pitanja koja su zastupljena na razgovoru za posao.

Dobra priprema za intervju je preduvjet za uspjeh.

S velikim entuzijazmom učenici su odradili svoj prvi intervju. Bogatiji za jedno iskustvo.

Ivana Piperković, mag. oec.