Međunarodni dan nenasilja – 2. listopada
Autor: Helena Bošković, 2. 10. 2016.

„Sila je oružje slabih; nenasilje je oružje jakih“

M. Gandhi

Međunarodni dan nenasilja obilježava se na dan rođenja Mahatme  Gandija. Gandhi je bio čovjek koji se borio za nezavisnost Indije, prvi koji je princip nenasilja proširio od pojedinca do društvene i političke razine.

Generalna skupština UN-a 2007. godine ustrojila  je obilježavanje Međunarodnog dana kao poticaj i priliku za širenje poruka nenasilja.

Učenici 4.e, 4.f i 4.g razreda prigodnim plakatima obilježili su Međunarodni dan nenasilja i ukazali kako nenasilno djelovanje predstavlja aktivnu borbu protiv nasilja.

Božana Lukić, dipl.iur.

dannenasilja_.zip (314.02 KB)