"Koliko jezika znaš, toliko ljudi vrijediš."
Autor: Helena Bošković, 27. 9. 2016.

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Cilj je jačati javnu svijest o važnosti učenja jezika, promicati jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika.

U našoj školi Dan je ove godine obilježen putem radijske emisije koja je započela himnom Europske Unije, Odom radosti. Nakon uvodnog dijela na hrvatskom jeziku, slijedio je razgovor dvaju učenika na njemačkom jeziku, a zatim pjesma Stimme njemačkog glazbenog projekta Eff. Dvije učenice imale su kratki dijalog na engleskom jeziku, nakon čega je puštena trenutno popularna pjesma – Cheap Thrills pjevačice Sia. Cijeli radijski program završio je kratkom analizom provedene ankete u našoj školi vezano za učenje i poznavanje stranog jezika. Učenici koji su sudjelovali u radijskoj emisiji su Josipa Miškei i Marko Mileticki iz 4.f, Valentina Kavšek iz 4.d i Marijana Kunac iz 3.e. Ostali učenici sudjelovali su u pravlljenju prigodnih plakata i uređenju hola škole. Za idejni dio i pomoć u realizaciji zaslužni su, osim navedenih učenika, i profesori stranih jezika.

Mirela Jendričko, prof

danjezika.zip (919.62 KB)