Vukovar u sjećanju
Autor: ELVIRA MACAN, 12. 11. 2012.

Dana 9. studenoga 2012. godine škola je organizirala već tradicionalni posjet Vukovaru pod geslom "Vukovar u sjećanju – neka se ne zaboravi". Učenici prvih razreda, njihovi razrednici i voditelji prisjećali su se okolnosti koje su prethodile padu obrane grada 18. studenog 1991., ali i tužnih događaja nakon toga dana.

Više o samom posjetu pročitajte klikom na "opširnije"

U dostojanstvenoj atmosferi, potreseni jakim dojmovima i dirljivim pričama autentičnih sudionika Domovinskog rata, obišli smo sva važnija poprišta događanja i spomen-obilježja. Pod stručnim vodstvom predstavnika Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora obišli smo spomen-obilježje legendarnog zapovjednika Blage Zadre na Trpinjskoj cesti. Prisjetili smo se pogibije dvanaest hrvatskih redarstvenika u Borovu Selu i početka okupacije. Odali smo počast svim poginulim i zarobljenim braniteljima i civilima kod središnjeg križa, na središnjem groblju, te na Ovčari.

Na svakoj od postaja predstavnici svakog razreda su položili cvijeće i upalili svijeće. Počast smo odali prigodnim izborom pjesama koje je izveo školski zbor pod vodstvom prof. Tomislave Crnaić, kao i recitacijama pod vodstvom prof. Lidije Stević.

Organizatori izleta su prof. Blaž Jukić i prof. Marin Ljubas.