Svjetski dan nepušenja 31.svibanj
Autor: Helena Bošković, 31. 5. 2016.

Učenici 2.c razreda prigodno su obilježili školski izlog povodom Svjetskog  dana nepušenja

S ciljem suzbijanja pušenja kao glavnog, izbježivog, čimbenika rizika za nastanak niza bolesti koje su uzrok prijevremenog umiranja, Svjetska zdravstvena organizacija proglasila je 31.svibanj Svjetskim danom nepušenja.

Pušenje ima veću cijenu nego što mnogi misle jer konzumiranje cigareta ne utječe samo na ljepotu nego ostavlja duboke posljedice na zdravlje, u fizičkom i psihičkom smislu.

S obzirom na veliki broj pušača diljem svijeta, pušenje se danas ubraja u bolest ovisnosti koja se može izliječiti, ali uz velike napore, koje pojedinac često ne može sam savladati, nego traži pomoć stručnih osoba.

Ana Kujundžija, dipl.oec.

SvjetskiDanNepusenja_002.jpg (86.42 KB)