Crveni križ Vinkovci
Autor: Helena Bošković, 29. 4. 2016.

Dana 14.travnja 2016.g. u našoj školi održano je  predavanje i vježbe iz pružanja prve pomoći za sve profesore u suradnji s Gradskim društvom Crveni križ Vinkovci.

Predavanje je održao maturant vinkovačke Gimnazije Matej Lovrić.
Profesori su kroz teorijsko  znanje o svim ozljedama (lomovi, krvarenja, šokovi, besvjesno stanje, reanimacija...) imali i praktični dio pružanja prve pomoći kada su i sami mogli pokazati i primijeniti svoje stečeno znanje.
Pružiti prvu pomoć unesrećenoj osobi dužnost je i obaveza svakog čovjeka.
Ovo je predavanje imalo za cilj "osvježiti znanje" profesorima o pružanju prve pomoći unesrećenoj osobi, ali i steći neka nova znanja i vještine jer nikada ne znamo kada se možemo naći u situaciji da je potrebno nekome pomoći, a u stanju neznanje ili panike nismo u mogućnosti to učiniti.

Ivana Čorak, prof.