Natjecanje Crvenog križa
Autor: Helena Bošković, 23. 3. 2016.

Dana 19. ožujka 2016.g. s početkom u 9 sati u restoranu „Admiral“ u Vinkovcima održano je najveće natjecanje na razini Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci.

Sudjelovalo je 27 ekipa ( 20 ekipe osnovnih škola i 7 ekipa srednjih škola), ukupno oko 250 sudionika                   (natjecatelja, manekena za ozljede i članova komisije te radnih timova).

Nakon 4 ispita i dva praktična zadatka iz pružanja prve pomoći, sudačke ekipe imale su težak zadatak u odlučivanju o poretku natjecateljskih ekipa.

Naša ekipa je pokazala izvrsno znanje, kako u pisanom dijelu, tako i u rješavanju praktičnih zadataka iz prve pomoći i osvojila četvrto mjesto.

Svim sudionicima uručene su pohvalnice, a za prva tri mjesta članovima ekipa uručeni su pehare i diplome.

Ekipu naše škole činili su:

Darija Vidović (vođa ekipe), Ela Franjić, Martina Čurdinjaković, Petra Matijević, Anamarija Turić, Larisa Culi, a pod vodstvom prof. Ivane Čorak.

Natjecanje u pružanju prve pomoći je iznimno korisno jer znanje i vještine koje steknemo možemo primijeniti u raznim životnim situacijama te na taj način pomoći nekome i spasiti mu život.

Ne moramo biti liječnici da bismo drugima spašavali živote.

Ovo natjecanje i druženje nam je ostalo u lijepom sjećanju što će nam biti motiv za daljnji humanitarni rad.

Ivana Čorak, prof.

DSC_0099.jpg (746.55 KB)