400. obljetnica smrti Williama Shakespearea
Autor: Helena Bošković, 28. 4. 2016.

Ovoga smo travnja obilježili 400. obljetnicu smrti najizvođenijega engleskoga tragičara i najcitiranijega autora dramskih djela i soneta Williama Shakespearea.

Uz školsko naukovanje o njegovu životu i djelu, možda je manje poznato kako je ovaj književnik u engleski jezik uveo oko 3000 novih riječi, kako je upravo za njegova života elizabetinsko kazalište bilo najnapučenije gledateljima, kako su Uranovi mjeseci nazvani imenima njegovih likova...Sjećajući se dojmljivih drama i senzibilnih Shakespeareovih soneta, izdvajam svevremensku njegovu misao: "Smijem sve ono što dolikuje čovjeku. Tko smije više od toga, nije čovjek."
Hvala učenicima 2.f razreda koji su svojim trudom i maštom obilježili ovu obljetnicu!

Marija Burić, prof.