N A T J E Č A J za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole
Autor: Helena Bošković, 3. 4. 2016.

Za ravnatelja može biti imenovana osoba koja pored općih uvjeta za zasnivanje radnog odnosa ispunjava i sljedeće uvjete:

1. završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

-sveučilišni diplomski studij ili
   -integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
   -specijalistički diplomski stručni studij;

2. uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,
3. najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno­obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Ravnatelj se imenuje na vrijeme od 5 (pet) godina.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici:

- životopis,
    - domovnicu,
    - diplomu,
    - dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama sukladno Zakonu o odgoju i       obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,
    - dokaz o položenom stručnom ispitu ( za kandidate koji su ga dužni polagati u  skladu sa člankom 157. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj  školi),
    - dokaz o radnom iskustvu u odgojno obrazovnom radu u školskim ustanovama  na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda škole) i elektronički zapis o stažu  HZMO,
    - potvrda /uvjerenje o nekažnjavanju u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju   u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci).

Na natječaj se mogu ravnopravno javiti osobe oba spola.

Rok za podnošenje prijava kandidata je 8 (osam) dana od dana objave natječaja.

Pisane prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti u zatvorenoj omotnici na adresu škole: Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci, 32100 Vinkovci, A.Akšamovića 31, s naznakom «Natječaj za ravnatelja – ne otvarati».

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti pismeno obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Predsjednik Školskog odbora

Helena Bošković, prof.