Debata
Autor: Elvira Macan, 18. 3. 2016.

Učenice Danijela Alilović, Tea Alduk, Valentina Kavšek, Iva Martinović, Tihana Matorić i Ana-Marija Perić  sudjelovale su u debati. Teza debate je bila „Svi su odgovorni za glad u svijetu“.

Više o debati klikom na "opširnije"

I afirmacijska i negacijska skupina bile su uvjerljive u debatiranju. Dobrim argumentima i dokazima potkrijepili su svoje tvrdnje. Posebno su se osvrnuli na problematiku gladi u Africi. Klimatske promjene su odigrale značajnu ulogu u tome zašto je više od 220 milijuna gladnih u subsaharskoj Africi. Sve češće ekstremne klimatske promjene i prirodne katastrofe uzimaju svoj danak u ljudskim životima i nanose gospodarsku štetu, ometaju napore kako bi dostupnost hrane bila bolja i šira. Na to utječu sukobi i stalne borbe koje su također doprinijele nedostatku hrane. Više od 6 milijuna djece umire od bolesti povezanih s glađu i neishranjenošću svake godine, prema UN-ovu izviješću, dok je jedno od četvero djece u zemljama u razvoju pothranjeno.

Dubravka Bašić, prof., Josipa Petković, prof.