„Ratna zbivanja u Vukovaru '91.“
Autor: Elvira Macan, 26. 11. 2015.

Predavanje o ratnim zbivanjima u Vukovaru 1991. godine održano je 23. studenog u maloj dvorani naše škole. Gost predavač bio je brigadir Petar Čavar iz Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar.

Domovinski rat je tema koja uvijek privuče veliki broj slušatelja, tako je i predavanje brigadira Čavara pozorno pratilo stotinjak učenika naše škole. Predavanje je bilo popraćeno slikom i zvukom, a brigadir Čavar, izravni sudionik ratnih zbivanja u Vukovaru, učenicima je na slikovit način opisao teške uvjetima u kojima se organizirala obrana Vukovara, naglasivši pri tome moć zajedništva i ljubavi prema domovini koja je pomogla Vukovarcima i njihovim prijateljima da tri mjeseca pružaju snažan otpor nadmoćnom neprijatelju.

Lucija Barunčić, prof.