ŠIMUN DŽALTO – 1. MJESTO NA 37. DANIMA TIPKOVNICE
Autor: Helena Bošković, 22. 11. 2015.

Sjajni rezultati postignuti su na ovogodišnjoj tradicionalnoj manifestaciji, 37. Danu tipkovnice – Državnom prvenstvu u kompjutorskoj daktilografiji, održanom u organizaciji Hrvatskog stenografskog društva i u njegovu informatičkom kabinetu, u subotu 14. studenoga 2015. godine. Nastupilo je ukupno 54 natjecatelja, od kojih devetero u skupini vrhunskih profesionalnih daktilografa, te više od 45 srednjoškolaca, podijeljenih u dvije kategorije (13-16 g. i 17-20 g.).

U kategoriji natjecatelja od 13 do 16 godina, u 10-minutnom prijepisu teksta, našu školu je predstavljao i osvojio prvo mjesto, učenik 2.c razreda, Šimun Džalto s fantastičnim rezultatom od 509 znakova u minuti (uz 14 pogrešaka). Drugi je bio Stjepan Puškarić, natjecatelj Hrvatskog stenografskog društva, iz Zagreba s rezultatom 459 znakova/min (12 pogrešaka), a treći Marin Ferić, učenik Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače s rezultatom 457 znaka/min. (12 pogrešaka).

Šimun je ovim plasmanom osigurao daljnje natjecanje na međunarodnoj skupštini Interstena koja će se održati u rujnu sljedeće godine.

Bez sumnje mogu reći kako vjerujem da će i tada ime Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca iz Vinkovaca biti ispisano velikim slovima.

Mentorica: Andrijana Hajduković, dipl.oec.

zastranicuskole.zip (778.40 KB)