Globalni tjedan poduzetništva 16.-22.XI.2015. U Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci
Autor: Elvira Macan, 22. 11. 2015.

GEW Globalni tjedan poduzetništva, najveće je svjetsko slavlje inovatora i kreatora radnih mjesta koji novim idejama pokreću nove poslove i gospodarski rast te povećavaju blagostanje u svojim zemljama. Vrlo zanimljiv događaj koji se održavao u našoj školi i vrlo poučan projekt koji će pomoći našim učenicima da bi postali veliki i uspješni poduzetnici. Također gosti koji su nam se pridružili na našem projektu globalnog tjedna poduzetništva govorili su o njihovim usponima i padovima u poduzetništvu te imali za nas razne prezentacije koje su za nas bile vrlo poučne. Družili smo se s njima kroz Globalni tjedan poduzetništva od 16. do 18. studenoga u knjižnici naše škole. U glazbenom dijellu programa nastupila je učenica naše škole Karla Bertić,  ekonomistica 4. C, s točkama Oasis – Wanderwall i Vatra – Tango. Zahvaljujemo također našoj profesorici Iki Pejanović koja je ovaj projekt organizirala i pozvala nas da sudjelujemo zajedno sa njom. Nadamo se da je to našim učenicima pomoglo u njihovim daljnjem školovanju te da će u budućnosti postati uspješni poduzetnici.

Detaljan program i fotografije u prilogu.

Josipa Čolak i Katarina Lovrenović 2.c

Također, u okviru programa obilježavanja Globalnog tjedna poduzetništva, učenici 2. razreda posjetili su  u četvrtak 19.11.2015. godine Razvojnu agenciju VSŽ HRAST Vinkovci u pratnji profesorice Marije Konjevod. Ovom prilikom učenici su upoznali Razvojnu agenciju VSŽ HRAST d.o.o. kao neprofitno društvo s ograničenom odgovornošću osnovano u rujnu 2007. Godine. Agencija djeluje u cilju pružanja potpora, povećanja konkurentnosti, uvodi inovativne programe i usluge za razvoj malog i srednjeg poduzetništva, provodi razne projekte te je zaslužna za razvoj ljudskih resursa i tržište rada. Učenici su kroz ovo predavanje imali priliku zaviriti u svijet poduzetništva. Danas mnogo mladih želi ući u posao, uvesti mnoge promjene te najvažnije biti uspješni poduzetnici. Predavači iz Agencije su nam obećali budućnost i veliku potporu u ostvarenju naših poduzetničkih ambicija, jer vide nadu u nama mladim budućim poduzetnicima.

Učenici 2. B razreda