Svjetski dan izumitelja
Autor: Helena Bošković, 11. 11. 2015.

Ovaj dan obilježava se 9.studenoga i tim povodom učenici 2.d razreda uredili su pano u našoj školi gdje su izradili neke od poznatih izuma bez kojih danas ne bismo mogli zamisliti svijet. Tako su se na panou mogli vidjeti perilica rublja, sušilo za kosu, padobran, kemijska olovka, mobitel, otisak prsta, eksploziv, zrakoplov, coca-cola, električna energija. Na svakom izloženom izumu može se vidjeti tko je izumitelj, kada i kako je izum nastao, tj. kako je izumitelj došao do ideje.
Izumitelji su vrlo važne osobe koje svojim inovativnim pristupom osmišljavaju nove proizvode ili tehnološke postupke i tako mijenjaju svijet. Svijet je bez njih, naprosto, nezamisliv.
                                                                                     Ivana Čorak, dipl.oec.