Dan kravate
Autor: Elvira Macan, 20. 10. 2015.

U petak 16.10. smo u našoj školi obilježili Svjetski dan kravate. Neizostavan modni simbol koji svoje korijene vuče iz hrvatskoga naroda tako je postao neizostavan modni detalj na hodnicima naše škole.  S profesorima Lucijom  Baruncic  i Stjepanom  Radicem  učenici trećeg  e i f razreda su napravili impresivnu kravatu od 7 metara te je objesili  u hol škole kako bi svi posjetitelji i djelatnici naše škole uvidjeli važnost tog modnog  detalja u svijetu. Velika kravata je ukrašena prepoznatljivim hrvatskim simbolima koji su karakteristični za određeni dio Lijepe naše.  Učenicima su se pridružili i profesori pa smo tako u petak svi ponosno stavili kravatu barem jedan qn u godini.

Stjepan Radic