15. listopada – Međunarodni dan bijelog štapa
Autor: Elvira Macan, 16. 10. 2015.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svake godine 15. listopada od 1964. godine kada je Lyndon Johnson, tadašnji predsjednik Sjedinjenih Američkih Država taj dan proglasio Danom bijelog štapa. U Hrvatskoj se s obilježavanjem započelo 1996. godine. Bijeli štap je zaštitni znak slijepih u prometu, ali i pomagalo slijepim osobama. Bijeli štap je produžena ruka slijepe osobe. Sljepoća je teška invalidnost, no razvojem društva i tehnologije takve osobe postaju sve samostalniji građani i na tome im se treba diviti. Trebamo cijeniti dar vida kojega imamo i svakodnevno pomagati onima koji ne vide. Plakat su izradile učenice 4.e razreda Ana Hrgovčić i Kristina Kulić.

www.skole.hr

www.savez-slijepih.hr/