Započela provedba 9. Tjedna cjeloživotnog učenja u našoj školi!
Autor: Elvira Macan, 1. 10. 2015.

U ponedjeljak 28. rujna započela je nacionalna obrazovana kampanja, 9. Tjedan cjeloživotnog učenja, koju zajedno s partnerima organizira i provodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih pod sloganom „DOBRO JE UČITI“. Kampanja se održava od 28.  rujna do 4. listopada 2015. godine.  U svim županijama Republike Hrvatske održava se gotovo 500 različitih događanja.

Ovogodišnji promotor cjeloživotnog učenja je inovator i poduzetnik Mate Rimac, a njegovu poruku o važnosti učenja možete pronaći u letku o cjeloživotnom učenju koji se nalazi na: http://cjelozivotno-ucenje.hr/media/347483/9.tcu_letak.pdf

Ove godine u sklopu kampanje dodijeljuju se i nagrade „Faust Vrančić“ učenicama i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama i izložbama.

I ove godine, naša škola uključila se u obilježavanje nacionalne obrazovne kampanje organiziranjem  radionica:

MAGIC SHOW – učimo kroz smijeh (30.9.2015. u 14:00 h, učionica 15), i

IZRADA WEB STRANICE (1.10.2015. u 14:00 h, učionica 20).

Slijedeći poruku „Dobro je učiti“ i Tjedan cjeloživotnog učenja 2015. usredotočio se na to da motivira građane  (bez obzira na dob, razinu obrazovanosti, radni status i sve druge okolnosti) da se uključe u proces cjeloživotnog učenja. U sklopu općega cilja podizanja svijesti o važnosti učenja i motiviranja građana za što većim sudjelovanjem u aktivnostima učenja, posebice se važno usredotočiti na osobe koje su, zbog bilo kojeg razloga, iz tog procesa isključene. Važno je potaknuti građane da sudjeluju u različitim oblicima cjeloživotnog učenja.

Zvonimir Jurković, mag.oec.

brosura_2015_v5.pdf (2.88 MB)