Održan 1. sastanak Stručnog tima Modernizacija kurikuluma VT
Autor: Elvira Macan, 10. 7. 2015.

VINKOVCI, 12.06.2015. - U prostorijama partnerske Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca u Vinkovcima jučer je održan prvi sastanak Stručnog tima projekta Modernizacija kurikuluma vježbenička tvrtka, nositelja projekta Ekonomska škola Vukovar. Projekt je u 100% iznosu financiran od strane Europskog socijalnog fonda na temelju natječaja „Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada – faza II“, pri čemu je Ugovor  o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan između Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te nositelja projekta Ekonomske škole Vukovar.

Partneri u provedbi projekta su Ekonomska škola Vinkovci i Agencija za razvoj VSŽ Hrast.

Projekt je ukupne vrijednosti 1.220.940,00 kn, a započeo je 01. svibnja 2015. i trajat će godinu dana.

Stručni tim, koji čini 11 profesora obje škole koji predaju predmet Vježbenička tvrtka, zajednički je sa stručnjakom za modernizaciju kurikuluma, na prvom sastanku analizirao nedostatke postojećeg kurikuluma. Predložene su se izmjene i dopune kurikuluma, kao i daljnji koraci u provedbi ove aktivnosti i dinamika rada na modernizaciji kurikuluma Vježbenička tvrtka.