Ukupno: 751901

Uspješna suradnja Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci i partner tvrtke Lotusmedia
Autor: Elvira Macan, 2. 7. 2015.

Projekt nazvan “Komunikacija otklanja barijere“ odobren je od Ministarstva znanosti , obrazovanja i sporta. Objavljena je lista škola među kojima je i jedna iz Vinkovaca-Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci. Nositeljica projekta profesorica Ivana Piperković uz svoje kolegice profesorice Josipu Petković i  Dubravku Bašić pripremat će učenike za debate. Iznos dodijeljenih sredstava od 15 000 kn namijenjen je kupnji opreme nužne za debatiranje i usavršavanje učenika. Darovite učenike trećih i četvrtih razreda pripremiti za debatiranje na hrvatskom i engleskom jeziku. Integracija  građanskog odgoja, komunikacijsko prezentacijskih vještina i engleskog jezika u sklopu slobodne aktivnosti prezentacijske vještine kroz debatiranje.

Tvrtka partner Lotusmedia d.o.o. nagrađivat će pobjednički tim svake debate sa svojim radionicama.

Učenici će razviti kognitivne strategije utemeljene na kritičkom mišljenju. Potaknuti učenike na teorijsko i praktično promišljanje i djelovanje u suradnji s drugim učenicima, razvoj socijalnih vještina. Upoznavanje učenika s različitim aspektima, problemima i kontroverzama socijalnog okruženja, razviti samopoštovanje i toleranciju-kaže prof.Ivana Piperković