„HRVATSKA VOLONTIRA“ i u našoj školi
Autor: Helena Bošković, 29. 5. 2015.

Manifestacija „HRVATSKA VOLONTIRA“ ove godine se održava od 18. do 23. svibnja 2015. u sklopu projekta "Prema punim potencijalima – Volontiranje osnažuje ljude i zajednice". Cilj manifestacije je istaknuti ogroman značaj volontiranja za razvoj suvremenog demokratskog društva u kojem svaki pojedinac ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos i u kojem se takav doprinos cijeni i vrednuje.

Vođene takvom filozofijom, Anita i Elizabeta, predstavnice vinkovačke udruge KOR – kreativni i održivi razvoj, inače bivše učenice naše škole, posjetile su nas u  petak, 22. svibnja na satu poduzetništva u dogovoru s našom predmetnom profesoricom Ikom  Pejanović. Cijeli naš razred odlično je prihvatio suradnju s njima. Pojasnile su nam definiciju i koristi volontiranja. Nakon toga  smo se podijelili u skupine i svaka skupina je pokušao riješiti neke od problema današnjice koristeći metodu brainstorming. Potom smo prezentirali naše uratke. Dio našega rada možete vidjeti kroz priložene fotografije.

Lucija Lovrić

Valentina Kavšek