MaPoVk - MALI PODUZETNICI VINKOVACA otvaraju poduzeća u Londonu
Autor: Helena Bošković, 13. 5. 2015.

Mi smo Mali Poduzetnici Vinkovaca – MaPoVk.

Tijekom školske godine svaki ponedjeljak i srijedu dolazili smo na nulti sat i marljivo radili s profesoricom Ikom Pejanović. Sa zadovoljstvom smo prihvaćali i izvršavali svaki zadatak, te davali ideje što bismo mogli raditi. Odlazili smo na predavanja i poboljšali svoje znanje.

Grupa Mali poduzetnici Vinkovaca je izvannastavna slobodna aktivnost na koju idu učenici koji žele steći  više znanja i vještina o poduzetništvu. Grupu je osnovala profesorica Ika Pejanović sa svojim učenicima prije nekoliko godina, a zanimanje od strane učenika postoji i danas.  Uvođenje ovakve aktivnosti u našu školu se isplatilo, a dokaz su nam učenici koji su danas uspješni i poznati u Hrvatskoj i svijetu. Primjer nam je mlada poduzetnica iz Londona Kristina Špionjak, koja je prije desetak godina bila učenica ove škole i članica skupine Mladih poduzetnika. Sada je objavila knjigu Vodič za život u Londonu, što je promovirano i na Hrvatskoj televiziji. Video  možete vidjeti na linku: http://www.hrt.hr/282475/magazin/kako-zivjeti-i-raditi-u-londonu. Danas je to skupina od desetak učenika koji zajedno s profesoricom posjećuju razne sajmove, odlaze na predavanja te sudjeluju u organiziranim predavanjima unutar škole.

Iz našeg plakata možete iščitati samo neke od aktivnosti kojima smo se bavili ove školske godine.

Belinda, Monika, Ivana M., Lucija, Valentina, Mihaela, Barbara Ž., Barbara Š., Anamarija, Ivana M., Karolina, Katarina