SVJETSKI DAN SINDROMA DOWN
Autor: Elvira Macan, 17. 3. 2015.

Ove subote, 21. ožujka, na prvi dan proljeća, obilježava se “Svjetski dan sindroma Down“. Taj datum  predstavlja tri kopije kromosoma 21, koji je jedinstven za osobe s Down sindromom. Simbol „Dana sindroma Down“ su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti.

Obucite i vi šarene čarape kao podršku osobama s Down sindromom. Šarenim čarapama pokažite da podržavate borbu osoba s Down sindromom da se integriraju u naše društvo, da im se osigura mjesto u vrtiću, školi i posao.

Ove godine, naša škola uključila se u akciju obilježavanja sindroma Down uređivanjem školskog izloga. Šarene čarape uoči Svjetskog dana sindroma Down obukli su i naši zastupnici u Europarlamentu. Pozivaju se svi učenici, roditelji i nastavnici da slike svojih šarenih čarapa objave na Facebook stranici Hrvatska uživo i prate koje se poznate osobe svakodnevno uključuju u akciju.

POŠALJIMO ZAJEDNO PORUKU DA RAZLIČITOST NIJE LOŠA!

Zvonimir Jurković, mag. oec.