Ukupno: 751901

U EUROPI SMO!
Autor: ELVIRA MACAN, 20. 4. 2012.

Natjecanje Europa u školi medij je za širenje europske svijesti u školstvu na nacionalnoj i europskoj razini u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa  RH, a provodi ga  Europski dom Zagreb.
Natjecanje za učenike i mladež ove je godine organizirano 18. puta.
Europa u školi želi pomoći mladim ljudima razvijanje mogućnosti i vještina u izazovima modernog društva. Natjecanje se provodi u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju na školskoj, županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini. Osnovni moto ovogodišnjeg natjecanja bila je tema Europska godina aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti.

Povodom proslave Dana Europe za nagrađene učenike priređuje se Svečanost uručenja nagrada 9. svibnja 2012. u Europskom domu Zagreb.
Na državnoj razini nagrađeni su u literarnom izričaju naši učenici:
II. dobna skupina (I.-II. razredi SŠ) „Starosna dob i mladost misli!''
2. mjesto Jelena Lučić, 1.e razred
8. mjesto Ivana Leko, 1.e razred
9. mjesto Vanja Brčić, 1.e razred
            - mentorica Mira Filipović-Trabak, prof.
III.dobna skupina (III.-IV. razredi SŠ)  „Snaga i ljepota odlike su mladosti, a razboritost cvijet starosti!''
10. mjesto Barbara Cindrić, III.c razred
            - mentorica Mira Filipović-Trabak, prof.
U glazbenom izričaju II.dobne skupine (I.-II. razredi SŠ) „Europa u mom srcu''
3. mjesto Ana Bošković, 1.f razred
            - mentorica Vlasta Markasović, prof.

Čestitamo ovim našim učenicima i njihovim mentoricama te očekujemo da će neki od njih biti pozvani i na međunarodne smotre Europa u školi !

Stručno vijeće profesora hrvatskoga jezika
                                                                       (voditeljica Mira Filipović-Trabak, prof.)