Maskembal
Autor: ELVIRA MACAN, 21. 2. 2012.

Dana 17. veljače 2012. godine u školskoj dvorani održana je već dobro nam poznata pokladna povorka. U njoj su sudjelovali gotovo svi razredi naše škole koji su svojim nastupom željeli istaknuti svoju maštu i kreativnost.

Kroz mnoštvo maski mogli smo vidjeti dimnjačare, leteće medvjediće, bebe, pčele, Madagascar,     lutkice, vojnike, Scooby Doo-a, "veselu" sahranu,i kako izgleda jedan sat razredne zajednice i slično. Naravno, natjecanje ne bi bilo natjecanje da nismo imali i pobjednike. Naime, treće mjesto osvojio  je 3. d razred s kostimom "letećih medvjedića" koji su se uspjeli istaknuti svojim slatkim i šarenim kostimima. Drugo mjesto pripalo je 4. a razredu s prikazom kako se zabavalja u poznatom vinkovačkom kafiću "Emporio" koji je uspio nasmijati cijelu dvoranu te dobiti veliki pljesak na kraju. Prvo mjesto je ipak pripalo 4.c razredu s izvedbom fotografije u stilu dvadesetih godina  koji su svojim prekrasnim i krajnje uvjerljivim kostimima, ali istodobno zanimljivim i  kvalitetnim nastupom osvojili najviše glasova žirija.

Čestitke svim ovogodišnjim natjecateljima i hvala im na trudu i radu koji su uložili u svoj nastup, naravno neki su uložili ipak malo više nego drugi. Nadamo se kako će ova pokladna povorka biti samo poticaj sljedećim generacijama u stvaranju još boljih i kreativnijih kostima i izvedbi svojih tema.

Tena Oros   -  Mladi novinari