Školska shema
Autor: Elvira Macan, 9. 2. 2024.

Školska shema predstavlja dobrovoljni, dodatni program, koji uz cjelogodišnji školski program prehrane učenika i sudjelovanje učenika u njezinim drugim mjerama, pozitivno utječe na poboljšanje prehrambenih navika djece školske dobi te razvija povezanost i pozitivan odnos djeteta prema prirodi i okolišu, kao i zajednici u kojoj živi i djeluje. Projekt se dugi niz godina provodi uz financijsku potporu Vlade RH s ciljem promocije, unaprjeđenja i očuvanja zdravlja djece osnovnih i srednjih škola na području Lijepe naše. Program je baziran na poboljšanju prehrambenih navika djece i mladih redovnom opskrbom svježeg voća i povrća te mliječnih proizvoda iz domaćih OPG-ova. U našoj se školi projekt provodi i ovu školsku godinu. U okviru projekta, a s ciljem širenja znanja o zdravoj prehrani učenici 2.d razreda održali su poučnu radionicu učenicima 2.f razreda koji nastavu pohađaju po prilagođenom programu. Pripremili su im tako predavanje o važnosti voća i povrća u prehrani, edukativni kviz, osmislili kuharicu zdravih obroka,  ali i interaktivne i društvene igre. Kako je sve to izgledalo možete vidjeti u fotogaleriji klikom na ovaj link.

Kristina Jozić