Dan sigurnijeg interneta
Autor: Elvira Macan, 7. 2. 2024.

Učenici drugih razreda smjera ekonomist obilježili su Dan sigurnijeg interneta sudjelujući u radionici pod nastavom informatike. Radionica pod nazivom "Online seksualno uznemiravanje.Samo šala?" preuzeta je sa web stranica Centra za sigurniji internet.Učenici su putem mentimetra odgovarali na pitanja vezana uz govor mržnje, slobodu govora, elektroničko nasilje, online seksualno uznemiravanje. Davali su primjere internet nasilja s kojima su se oni ili njihovi prijatelji susretali. Naučili su da nasilje ne može biti zabava i da svaki oblik nasilja treba prijaviti. Učenici su postali svjesni da sloboda govora nije vrijeđanje, izrugivanje, omalovažavanje i diskriminacija druge osobe. Potom su odigrali igru HATE OUT https://www.lead-online.eu/hr/hate-out-igru/  i ispunili evaluacijski upitnik na kraju radionice.

Rezultate radionice možete pogledati kroz prezentaciju u prilogu.

Elvira Macan, univ. mag. educ. phys. et inf.

Dan_sigurnijeg_interneta-prezentacija.pptx (2.29 MB)