Ovaj mjesec: 1979

Edukacija učenika „I moj glas je bitan!"
Autor: Elvira Macan, 19. 1. 2024.

Predstavnici Državnog izbornog povjerenstva Republike Hrvatske upoznali su naše učenike završnih razreda, buduće mlade birače, sa izborima koji se provode u Republici Hrvatskoj te načinom na koji se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo, i to s posebnim naglaskom na izbore koji bi se trebali održati tijekom 2024. – izbore članova u Europski parlament iz Republike Hrvatske, izbore zastupnika u Hrvatski sabor i izbore za predsjednika Republike Hrvatske.

Nakon teorijskog dijela okušali smo se u simulaciji izbora. Neki od nas bili su članovi izbornog povjerenstva, neki su bili glasači, a neki promatrači na izborima.

Državno izborno povjerenstvo želi ovom edukcijom osvijestiti mlade birače o važnosti njihova sudjelovanja na izborima te ih potaknuti da aktivno sudjeluju na nadolazećim izborima.