Humanitarna akcija „ Za male anđele“
Autor: Helena Bošković, 18. 12. 2013.

Kada se male ruke slože, sve se može. Učenici drugih razreda Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci i djeca iz vrtića „ Kolijevka“ udružili su snage. Kroz predmet Društveno odgovorno poslovanje integrirali smo humanitarnu akciju.

Humanitarna akcija namijenjena je dječaku Mladenu G. koji boluje od maligne bolesti.
Učenici su dva dana prodavali radove na štandu Crvenog križa u Vinkovcima.
Na samog Sv. Nikolu mali volonteri posjetili su odjel pedijatrije Opće bolnice Vinkovci.
Toliko veselja i nade u očima djece vrijede tisuću riječi. Uistinu jedno nezaboravno iskustvo.
Mladi su pokazali koliko je malo potrebno za nečiji osmijeh i koliko taj osmijeh nema cijenu.
Mladi su kroz praktičan dio osjetili što uistinu znači biti filantrop, volonter i društveno odgovorna osoba.
Zahvaljujem svim učenicima koji su zajedno sa svojim roditeljima dali doprinos akciji, dječjem vrtiću „Kolijevka“ i svim ljudima dobre volje koji su dali svoj prilog.
Još smo jednom pokazali kako mali ljudi mogu učiniti velika djela. Velika djela jer su od srca.
Ivana Piperković, mag.oec.