Međunarodni dan borbe protiv korupcije
Autor: Helena Bošković, 9. 12. 2013.

Međunarodni dan borbe protiv korupcije je jedinstvena prilika da se razmisli o njezinom štetnom utjecaju i načinu sprječavanja.

Stoga smo u našoj školi krenuli s kampanjom nekoliko dana ranije. Učenici 1.a.1.c i 2.h razreda izradili su crvene dlanove s porukom STOP te ih zaljepili po svim učionicama i zidovima škole. Mnogi su se zapitali što ti dlanovi predstavljaju no odgovor je bio na velikom panou na ulazu škole 09. prosinca kada se u cijelom svijetu obilježava Međunarodni dan borbe protiv korupcije. Cilj nam je bio isprovocirati i učenike i svo nastavno i nenastavno osoblje škole da razmisle o štetnosti ove velike bolesti društva. Korupcija predstavlja društvenu pojavu koja narušava temeljne ljudske vrijednosti i nanosi ogromne štete današnjem društvu. Ona je u najširem smislu svaki oblik zloporabe ovlasti radi osobne ili skupne koristi bilo da se radi o javnom ili privatnom sektoru. To je svaki čin kojim se, suprotno javnom interesu, nedvojbeno krše moral i pravne norme te povrjeđuju temelji vladavine prava.

Profesorice: Andrijana Hajduković, Davorka Marojević i Helena Bošković.