TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Helena Bošković, 1. 10. 2013.

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja koja na jednostavan način, na temelju izravnih obraćanja, potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja.

Tjedan cjeloživotnog učenja UNESCO-ova je inicijativa pokrenuta 1999. godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija. Organizator ove kampanje je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Ove godine Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci priključila se obilježavanju 7. Tjedna cjeloživotnog učenja organiziranjem predavanja „NuP:Napredovanje u prodavaonici“ i „Kako pokrenuti vlastitu prodavaonicu?“ kojem su prisutvovali učenici 3.h razreda. Gost predavač bio je g. Bosiljko Stanić, direktor poduzeća Boso d.o.o. i jedan od vodećih gospodarstvenika na području Vukovarsko-srijemske županije iz područja trgovine.

Azra-Vesna Abramović, dipl.iur i Zvonimir Jurković, mag.oec