Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
Autor: Matej Lončar, 17. 11. 2020.

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje učenici i profesori naše škole obilježili su ovaj dan na dostojan i prigodan način. Kroz radijsku emisiju koju su vodili učenici Lora Miljanić i Fran Pedić mogli su se čuti tekstovi Lore Miljanić inspirirani izvornim ratnim dnevnikom njene majke te ulomak iz Priče o gradu Siniše Glavaševića. Tekstove su upotpunile pjesme posvećene Vukovaru. Radijsku emisiju uredile su profesorice Tomislava Crnaić, Ana Božić Krizmanić i Jelica Markovinović-Piperković. Panoe školskog hodnika uredili su učenici naše škole s profesoricama Eminom Živković i Anom Božić Krizmanić. Kako bi odali počast svim žrtvama Domovinskoga rata, učenici su ispred škole zapalili svijeće te poslali poruku da nam Vukovar uvijek bude u srcu.

Iz krvi i bola niknut će cvijeće i nikada narod zaboravit neće Vukovar...” H. Hegedušić