SVJETSKI DAN ŠTEDNJE 31.LISTOPADA
Autor: Helena Bošković, 30. 10. 2020.

Svjetski dan štednje obilježava se 31. listopada, kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan na taj dan 1924. u Milanu. Složili su se kako je nužno štedjeti zbog boljitka čovječanstva i proglasili zadnji dan u listopadu Svjetskim danom štednje.

Ovaj se dan obilježava u mnogim zemljama različitim aktivnostima kojima je cilj podizanje svijesti o nužnosti štednje. I naši učenici trećih razreda sa svojim nastavnicama :Blankom Dujmović ,Marijom Konjevod, Andrijanom Hajduković,  Helenom Galović i Danijelom Andričević obilježili su ovaj dan različitim aktivnostima. Izrađivali su digitalne plakate, promišljali o načinima štednje, izražavali svoje osobne stavove koliko štede i za koju namjenu.

Poruka obilježavanja ovog dana je kako novac  treba štedjeti, ali i prirodne resurse koji su ograničeni i s kojima treba raspolagati savjesno.

Galeriju radova učenika možete pogledati na linku.