MEĐUNARODNI DAN KRAVATE
Autor: Helena Bošković, 16. 10. 2020.

Od 18. listopada 2003. godine obilježava se Dan kravate. Tada je u Puli izvedena autorska instalacija Marijana Bušića Kravata oko Arene, koju su prikazivale i neke svjetske televizijske postaje i na taj način vidjelo ju je više od milijardu ljudi. Hrvatski sabor17. listopada 2008. godine, iskazao je kravati posebnu počast proglasivši Dan kravate koji se obilježava 18. listopada. Od tada se Dan kravate i službeno slavi u Hrvatskoj.

Kako se u našoj školi Dan kravate obilježava već određeni niz godina nismo htjeli ni ove godine napraviti iznimku iako smo pohađali nastavu na daljinu. Stoga su učenici 2.b razreda napravili e-knjigu sa svojim uratcima (filmovima, stripovima, plakatima i infografikama) koje su izrađivali pomoću raznih digitalnih alata. Svojim uratcima učenici su, ove godine na daljinu, dostojno obiljezili Dan kravate. Uratke mozete pogledati na https://bit.ly/3lTwxpK

Nadamo se da će se sljedeće školske godine naša kravata opet moći vidjeti na učenicima i zaposlenicima naše škole kao što smo ju i do sada ponosno nosili.