Akcija zbrinjavanja elektroničkog otpada
Autor: Elvira Macan, 24. 1. 2020.

Učenici 1. razreda, zajedno sa svojom nastavnicom informatike Elvirom Macan, započeli su akciju zbrinjavanja elektroničkog otpada. Ovim putem pozivamo sve učenike i nastavnike naše škole da se uključe u akciju i donesu nepotrebni elektronički otpad kako bi ga pravilno zbrinuli.

Uključite se i aktivno promičite svijest o važnosti očuvanja prirodnih resursa te zbrinjavanja elektroničkog otpada radi njihovog recikliranja.

Akcija traje do kraja školske godine.

Plakate učenika pogledajte u prilogu, a slike svih aktivnosti i radove učenika pogledajte klikom na  link.

Učenici su izrađivali plakate u alatu Canva koje su lijepili po školi i na taj način obavijestili ostale učenike i nastavnike o provođenju akcije. Također su u grupama uređivali kutije u koje će se ubacivati elektronički otpad.

Kroz sve te aktivnosti učenici su ostvarili sljedeće ishode:

• Opisati negativne posljedice nepravilnoga zbrinjavanja elektroničkoga otpada na okoliš.
  • Argumentira utjecaj recikliranja elektroničkoga otpada na prirodne resurse,okoliš te ekologiju u cjelini.
  • Aktivno promicati svijest važnosti očuvanja prirodnih resursa te zbrinjavanju elektroničkoga otpada radinjihova recikliranja /adekvatnoga uništavanja.
  • Osmisliti i realizirati akcije za podizanje svijesti o važnosti prikupljanja i pravilnoga zbrinjavanja elektroničkog otpada u školi.

Elvira Macan, mag. educ. phys. et inf.

Antonela_Bojko_1.d.pdf (88.57 KB)
Anja_Merki.pdf (751.28 KB)