VOLONTIRANJE UČENIKA U SAMOPOSLUZI GRADA VINKOVACA ''MLADI PROTIV GLADI''
Autor: Matej Lončar, 15. 6. 2019.

U sklopu projekta „Škole jednakih različitosti“ učenici sudionici naše Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca u Vinkovcima organizirali su se te odlučili pomoći onima kojima je pomoć zaista potrebna. Odluka je pala na volontiranje u socijalnoj samoposluzi grada Vinkovaca koju vodi udruga ''Mladi protiv gladi''. Projekt se ogleda u volontiranju mladih u prostorima samoposluge kroz različite aktivnosti. Učenici su pokazali zanimanje za takvu vrstu pomoći isprva skupljajući potrebne namirnice u svojim razredima, a potom i priključivanju u sam sustav volontiranja.

Naime, pod vodstvom profesora i profesorice koji su zaslužni za vođenje projekta u našoj školi, učenici su se aktivno organizirali kako bi od veljače svakog petka od 16:00 do 19:00 sati jedna grupa dala svoj doprinos volontirajući u samoposluzi. Kako su se učenici već uhodali u taj pothvat iz toga su proizašla izrazito pozitivna iskustva što je samo dokaz da pomaganje drugima ne samo da stvara osjećaj zadovoljstva nego nas uči da i sami budemo zahvalni na onome što imamo. Zaključak cijelog uključivanja u jedan takav pothvat koji nas sve osvještava na pozitivan način je ''Siromaštvo nije izbor, pomaganje jest!'' što je ujedno i moto projekta vinkovačke samoposluge pa tako i ondje osnovanog projekta.

Učenici sudionici projekta Škole jednakih različitosti