Ukupno: 751959

Pod globalnim motom RAZVIJAJMO KOMPETENCIJE ZAJEDNO održani su PRVI DANI STRUKOVNIH NASTAVNIKA.
Autor: Matej Lončar, 2. 4. 2018.

Plenarna predavanja, paleta zanimljivih radionica i predavača, bogatstvo razmijenjenih iskustava i informacija između 500 nastavnika strukovnih predmeta – sve to, i više od toga, dogodilo se od 26. do 28. ožujka 2018. godine u Opatiji.

Kako obrazovati Y i Z generaciju? Ne znamo, ali ćemo saznati!

Kako provesti kurikularnu reformu u strukovnom obrazovanju? Ne znamo, ali ćemo saznati!

Individualizirani odgojno-obrazovni programi usmjereni na ishode učenja u strukovnom obrazovanju; strukovno obrazovanje po uzoru na WorldSkills natjecanja; reforma strukovnog obrazovanja u Finskoj; profesionalno sagorijevanje odgojno-obrazovnih radnika; pravo potrošača na siguran proizvod; samovrjednovanje; komunikacijske vještine; kreativnost i timski rad, i mnoge druge sadržaje slušali smo, ne baš prvi put, ali ćemo ih drugačije primijeniti po prvi put na nekim novim generacijama učenika, i na neki novi, drugačiji način. Koji način? Odgovor će dati radne skupine!

Do tada, sve navedene teme možemo analizirati na web stranici projekta DANI STRUKOVNIH NASTAVNIKA.

Neka nam bude sretno u provođenju reforme strukovnog obrazovanja!

Ika Pejanović, dipl. oec.