Ukupno: 752002

SVJETSKI DAN MATEMATIKE
Autor: Matej Lončar, 6. 3. 2018.

Svake prve srijede u ožujku (ove godine 07.03.)  obilježava se

SVJETSKI DAN MATEMATIKE

Tim povodom, učenici trećih i četvrtih razreda ekonomskog smjera, sudjelovali su 2. i 3. školski sat u kvizu pod vodstvom profesorica Marije Mecanović i Marine Bubanjac.

Kviz je održan u alatu pod imenom Plickers.

Pomoću njega je na najbrži mogući način dobivena povratna informacija o znanju svakog pojedinog učenika koja ostaje pohranjena na pametnom telefonu. Učenici su odgovarali na postavljenja pitanja preuzeta iz prethodnih ispita državne mature iz matematike.

Svaka kartica učenika je bila jedinstvena i različita, što onemogućuje „prepisivanje”.

Prvo mjesto u kvizu dijele Marija Cerančević (100%), učenica 3.a razreda, te Jurica Marjanović (100% ), učenik  4.b razreda. Za svoj uspjeh nagrađeni su prigodnim nagradama.

Drugo mjesto pripalo je učenici 4.a razreda, Ivani Divković (83%) koja je time osvojila i simboličnu nagradu,

veliku Dorina čokoladu.

Svi ostali učenici osvojili su treće mjesto i osladili se bombonima.

Na danu temu, učenice Dorja Krvavac i Tihana Lucić (4.a) napravile su plakat te ukrasile pano u holu škole.

Ovim putem zahvaljujemo se svim učenicima na sudjelovanju.

Marina Bubanjac

Marija Mecanović