Međunarodni dan volontera
Autor: Helena Bošković, 6. 12. 2017.

U Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci, 5.prosinca 2017. godine obilježen je Međunarodni dan volontera.

Ugostili smo volontere koji su s nam podjelili svoje bogato iskustvo koje su stekli dobrovoljnim  i nesebičnim radom. Iz Crvenoga križa došao je gosp. Branko Tomić i gđa.Tena Galić, iz Socijalne samoposluge gosp. Tomislav Ćavar, iz Udruge Bubamara gosp.Marko Zrilić i gđa.Maja Šibenik, iz Društva „ Hrvatska žena“ prof. Helena Kuharić, pater Ilija Sudar i prof. Jelica Markovinović-Piperković. Program su obogatili tamburaški sastav „Kanovačka zvona“ i trio na gitari, učenice Antonija, Elena i Josipa, a 150 učenika moglo je svjedočiti dobrim djelima naših gostiju. Naš cilj  je potaknuti mlade na socijalnu uključenost, solidarnost i empatiju, jer na taj način doprinose svome osobnom razvoju. Male promjene čine svijet boljim, pokazali su i naši učenici. Kroz humanitarnu akciju “Malo, a za nekoga puno“, prikupili su i donirali 240 kilograma prehrambenih proizvoda korisnicima Socijalne samoposluge i Crvenoga križa. Volonteri nisu plaćeni zato što su bezvrijedni, već zato što su neprocjenjivi. Uz veliku potporu ravnatelja gosp. Mate Džalte, ovaj događaj organizirale su profesorice: Jelica Markovinović-Piperković, Ivana Ivančić, Ika Pejanović, Marina Bubanjac i Ivana Piperković.