USPJEŠNO ODRŽAN 39. DAN TIPKOVNICE
Autor: Helena Bošković, 21. 11. 2017.

U sklopu jubilarnog 40. međunarodnog sajma knjiga i učila Interliber, u Zagrebu je u subotu 11. studenoga 2017. održana tradicionalna manifestacija, 39. Dan tipkovnice - Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji, u organizaciji Hrvatskog stenografskog društva i u njegovu informatičkom kabinetu. I na ovogodišnjem natjecanju postignuti su izvrsni rezultati.

Treću godinu za redom ime naše Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca proslavio je Šimun Džalto osvojivši dva pehara. Drugo mjesto zauzeo je u 10-minutnom online prijepisu teksta sa izvrsnih 452 neto udaraca/min, a u konkurenciji profesionalaca u audiotranskriptu pripalo mu je treće mjesto.

Zlatom, srebrom i broncom obojene su medalje kojima se Šimun kroz tri godine okitio u državnoj konkurenciji. Kako je ovo njegov posljednji, maturantski razred u našoj Školi možemo mu samo poželjeti u daljnjem životu i školovanju jednako vrijedne uspjehe kao i ove do sada.

Mentorica:

Andrijana Hajduković, dipl.oec.