NATJEČAJ ZA UPISE U PRVI RAZRED ŠK. GOD. 2017./2018.
Autor: Helena Bošković, 7. 6. 2017.

Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca u Vinkovcima upisuje učenike u prve razrede u programe za zanimanja:

- EKONOMIST- Trajanje programa 4 godine (strani jezik engleski i njemački)

- Broj upisnih mjesta 96

- Bodovnog praga nema

- Predmeti koji se boduju za upis: hrvatski jezik, matematika, strani jezik, povijest, geografija i tehnička kultura

UPRAVNI REFERENT- Trajanje programa 4 godine (strani jezik engleski i njemački)

- Broj upisnih mjesta 48

- Bodovnog praga nema

POSLOVNI TAJNIK- Trajanje programa 4 godine (strani jezik engleski i njemački)

- Broj upisnih mjesta 24

- Bodovnog praga nema

PRODAVAČ- Trajanje programa 3 godine (strani jezik engleski i njemački)

- Broj upisnih mjesta 44

- Predmeti koji se boduju za upis: hrvatski jezik, matematika i  strani jezik.

Broj odjela

Broj učenika

Ekonomist

4

96

Upravni referent

2

48

Poslovni tajnik

1

24

Prodavač

2

44

Ukupno

9

212

Važni datumi (Prema vremeniku Odluke u upisu učenika u prvi razred srednje škole školske godine 2017./2018.):

19.6.2017. u 9 sati - PROVJERA STRANOG JEZIKA (kandidati za koje ne postoje podaci da su najmanje četiri godine učili strani jezik koji žele nastaviti učiti kao prvi strani jezik) ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU. Prijaviti se u administraciju škole pisanim zahtjevom kojeg treba predati do 16.6.2017.

3.7.2017. u 9 sati - PROVJERA STRANOG JEZIKA ZA UČENIKE (kandidati za koje ne postoje podaci da su najmanje četiri godine učili strani jezik koji žele nastaviti učiti kao prvi strani jezik) . Prijaviti se u administraciju škole pisanim zahtjevom kojeg treba predati do 30.6.2017.

13.7.2017. - OBJAVA KONAČNIH LJESTVICA PORETKA

13. i 14.7. 2017. od 8:30 do 13 sati - DOSTAVA e-UPISNICE (koju kandidati ispisuju sa svog sučelja nakon objave konačnih ljestvica poretka.(Ne kupovati u knjižarama), POTVRDA NADLEŽNOG ŠKOLSKOG LIJEČNIKA (Izdaje Služba za školsku medicinu Vinkovci, Zvonarska 57  za učenike s područja Vinkovaca i okolice ili u Službama školske medicine u Županji, Đakovu,...)(potvrda je besplatna)-OBAVEZNA ZA SVE SMJEROVE U ŠKOLI  I UGOVOR O NAUKOVANJU ZA PRODAVAČE (DOBIT ĆETE U ŠKOLI).

ELEMENTI I KRITERIJI ZA UPIS U PRVI RAZRED U ŠK. GOD. 2017./ 2018. propisani su Pravilnikom o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole (NN 48/2017.).

Zdravstveni zahtjevi

Ekonomist:  Uredna funkcija gornjih ekstremiteta. Uredno kognitivno funkcioniranje.

Upravni referent: Uredan vid. Dostatna funkcija gornjih ekstremiteta. Uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje.

Poslovni tajnik: Uredna funkcija gornjih ekstremiteta. Uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje.

Prodavač:  Uredan vid. Raspoznavanje osnovnih boja. Uredan sluh. Sposobnost funkcionalnog glasovno-jezično-govornog izražavanja u svrhu uspostavljanja komunikacije. Uredna funkcija mišićno-koštanog sustava. Uredna funkcija srčano-žilnog sustava. Uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje.

Mato Džalto, prof.