DRŽAVNO NATJECANJE U KATEGORIJI POSLOVNIH TAJNIKA/CA
Autor: Helena Bošković, 10. 5. 2017.

Učenica naše škole, Antonija Tadić,  osvojila je treće mjesto u navedenoj kategoriji i ponosno predstavila našu školu.

Od srca čestitamo!

Državno natjecanje u kategoriji poslovnih tajnika/ca održano je u Rijeci u Ekonomskoj školi Mije Mirkovića  od 26. - 29. travnja 2017.

Poziv na državno natjecanje  iznimno me je  razveselio.

Natjecanje su otvorile ravnateljica škole Laura Grubišić, viša stručna savjetnica Sanja Kelava te predsjednica Državnoga povjerenstva Ljerka Zlatić. Prigodnim su programom otvaranje natjecanja upotpunili  učenici škole.

Natjecanje je održano u četvrtak 27. travnja. Ponajprije smo napravili integralni zadatak koji je obuhvaćao zadatke iz Tehnike komuniciranja i Tajničkoga poslovanja, zatim zadatak na interstenu,  odnosno zadatak brzoga tipkanja. Zadaci su bili složeni s puno sitnica na koje je trebalo obratiti pozornost. Rezultati natjecanja su izvan svih očekivanja. Hvala  mentorici, prof.  Božani Lukić, na svakoj riječi i brizi!

Po završetku natjecanja imali smo organizirani izlet u Opatiju i Trsat. U Opatiji smo imali slobodno vrijeme koje smo proveli u kratkom obilasku grada. Trsat smo vidjeli samo iz autobusa  poradi malo slobodnoga vremena.

Kao nagradu dobila sam medalju te tri knjige iz stručnih predmeta, a to su Pravo i Osnove poduzetništva s menadžmentom. Knjige smatram vrlo korisnima. Mene  je zainteresirala  knjiga  „Menadžment“ jer mi je želja po završetku srednje škole baš to i studirati.

Natjecanje će mi ostati u vrlo lijepom pamćenju. Nova poznanstva su zanimljiva, prekrasna je Rijeka u sjećanju,  kao i želja za ponovnim odlaskom u Istru.

Antonija Tadić, 3.f